aktuální info:
01.12.2022
08:45
teplota:
-2.1°C
sníh:
sjezdovka:
0 cm
mimo:
0 cm
počasí:
0
provozní doba:
mimo provoz
Facebook
Sledujte nás

Úvod:

Aktuality:
06.04.2022

Ukončení sezony

Moc děkujeme všem návštěvníkům za povedenou uplynulou sezónu! ❤️

Díky vaší vlně solidarity jsme tento rok ustáli a měli jsme tak chuť i sílu hledat řešení nastalé situace.

Velké díky patří taky anonymu, který nás nahlásil, kde mohl (dostavila se potravinářská inspekce, hygiena, česká obchodní inspekce, živnostenský úřad, životní prostředí, drážní úřad, inspekce práce, hasiči, stavební úřad), čímž se z nás stal určitě nejkontrolovanější skiareál v ČR. Všechny kontroly proběhly bez větších problémů, drobné nedostatky jsme napravili a můžeme tak alespoň dále zlepšovat naše služby.

Přejeme všem hodně štěstí a věříme, že si příští sezonu budete moci zalyžovat.

18.03.2022

Poslední víkend před námi!

Je před námi poslední víkend této lyžařské sezony! Stále je okolo půl metru technického sněhu na sjezdovce malého vleku, je velice pěkné jarní lyžování. Půjčovna i občerstvení otevřeno. Přijeďte zakončit letošní sezonu a dojezdit své body. Těšíme se na vás, lyžování nás baví!

24.12.2021

Poškození přehrazení sjezdovky

Bohužel jsme dnes ráno zjistili poškození zábrany na sjezdovce, které dal včera postavit pan K.
Děkujeme lyžařům za podporu, kterou projevují sdílením a reakcemi na FB.
Proti zlu se ale nedá bojovat tímto způsobem, jedná se o poškození cizí věci, a to může být i trestný čin.
Díky jednání majitele ideální poloviny části sjezdovky je dnes téměř jisté, že velký vlek v této podobě skončil a budeme hledat nové řešení, aby lyžaři, kteří to u nás mají rádi, mohli v budoucnu zase lyžovat v Radvanicích.
Pěkné svátky, pevné nervy a pohodu přeje skiareál Radvanice

23.12.2021

Nemilý dárek pod stromeček pro lyžaře

Velký vlek bude po celou sezonu uzavřen. Jeden z nových majitelů pan K. požaduje za část sjezdovky 200 000,- Kč za sezonu (40,- Kč/m2 za rok). Majitel druhé poloviny p. Š. je vstřícný a domluva s ním je bez problému.
Bohužel tuto částku z provozu nejsme schopni zaplatit, je pro nás likvidační. Je to 6násobek obvyklého nájemného v naší lokalitě a více než dvojnásobek nájmu v Peci pod Sněžkou.
Navíc aby pan K. dal vědět, že to myslí vážně, tak nechal postavit uprostřed sjezdovky oplocenku.
Velmi nás to mrzí, protože vás každý rok rádi vidíme, a jsme si vědomi, že zavření velkého vleku ovlivní domluvené kurzy, ubytování, nebo i jen jednodenní lyžovačky, na které se určitě řada z vás po loňské covidové „sezoně“ těšila o to víc.
Přejeme vám příjemné lyžování, ať už to bude na jakékoliv sjezdovce, a věříme, že až vyřešíme tuto smutnou situaci, zase se k nám rádi vrátíte.

21.12.2021

Provoz v týdnu před Vánoci

Lyžařská sezóna zahájena. Provoz malého vleku i v týdnu 9-16 h

Místopis
ra2Lyžařský areál se nachází v osadě Studénka spadající pod obec Radvanice v Čechách (okres Trutnov) na severní straně Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 550 - 650 m n. m. Jestřebí hory díky své výšce a poloze nabízejí kromě možnosti sjezdového lyžování a snowboardingu zajímavé příležitosti pro běžkaře, a v létě též pro cyklisty a pěší turisty. Není zde vzácností potkat psí spřežení, a to jak v zimě, tak v létě.
Vleky na sjezdovce
vlekyV areálu jsou k dispozici tři lyžařské vleky. Velký o délce 400 m a s převýšením cca 100m, jehož kapacita je 500 osob za hodinu. Střední vlek o délce 170 m byl vybudován na mírném svahu, a tak je vhodný zejména pro zkušenější děti a začátečníky (kapacita tohoto vleku nebyla po technických úpravách dosud zjištěna). Malý vlek pro děti je dlouhý 100 m s kapacitou 350 osob za hodinu.
Úprava sjezdovky
rolbaPovrch sjezdovky je denně upravován rolbou Kässbohrer. Sjezdovku lze v případě nedostatečné sněhové nadílky díky umělé nádrži Tyšmároš a systému sněžných děl pokrývat technickým sněhem. Třikrát týdně se naskýtá možnost lyžování až do večera při umělém osvětlení (viz provozní doba vleku).
Stravování, ubytování, parkování
Návštěvníci areálu mohou využít služeb skibaru, jehož kapacita byla znásobena přístavbou budovy vleku. Pro "přespolní" jsou přípraveny ubytovací kapacity (tři pokoje). Lze však také využít ubytování v okolí vleku, např. Pension Radvanice. K dispozici je též půjčovna lyží a snowboardů. Návštěvníky vleku zcela jistě potěší bezplatné parkovací plochy pro cca 60 - 70 vozů.